Myslíte, že o nás svet vie?

Autor: Soňa Kallová | 13.10.2011 o 13:17 | (upravené 13.10.2011 o 13:58) Karma článku: 7,89 | Prečítané:  1191x

Pád slovenskej vlády ma zastihol úplne náhodou pri prekladaní slovíčok internetovým slovníkom, tu v Madride. Nebyť prekladu, ani by som nezistila , že sa doma deje taká dráma. Preklad som odložila na neurčito a prelúskala všetky správy z domácej politickej scény, dostupné na internete. A potom som si zapla španielske správy.

Nič, ani zmienka. Hovorím si, veď aj ich to musí zaujímať. V situácii, v akej sú. Ale v správach sú iba siahodlhé reportáže z hľadania 2 unesených malých detí a prebúdzania sa sopky na Kanárskych ostrovoch. Je to jasné! Zlé načasovanie! Schvaľovanie Eurovalu a slovenská vláda  predsa nemôže padať, keď sa prebúdza sopka na Kanárskych ostrovoch a okolité dediny evakuujú!  Takto sa Španieli o nás nikdy nedozvedia!

Lenže správy pokračujú novinkami v procese s lekárom zosnulého M.Jacksona. Hneď po reklame začal šport, na čo moje okolie hneď spozornelo a pridalo hlasitosť. Vyjadrujem nespokojnosť s výberom správ do španielskych médií. Po skončení dôležitých športových správ je na mňa adresovaná otázka - skôr zo slušnosti - a čo sa to tam u vás deje? Krátko vysvetľujem (a menej informovaní by sa určite spýtali: a Slovinsko - prepáč, Slovensko, je vôbec v Eurozóne?). Vzápätí ma moje lepšie informované okolie, s gestom veľa kriku pre nič, vysmeje: „Vieš koľko Slovensk by muselo prispieť na Euroval aby zachránili Španielsko"?

Samozrejme, ani viac ani menej informovaných euroobčanov naša malá a chudobná krajina nezaujíma. Uvažujem nad našou rodnou hrudou a teraz už iba mojím vzťahom k nej. Spomenula som si na situáciu z r.1992, keď som tiež trávila jeseň mimo domova. Vtedy sa Československo rozpadalo a ja som nemala chuť sa vrátiť domov. Ten odpor je tu zas ...lenže, zostať v pekelne krízovom Španielsku tiež nie je riešenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?